Najbardziej prestiżowa impreza majowa. W programie wiele atrakcji i koncertów, oraz Gitarowy Rekord Guinnessa.

Najbardziej prestiżowa impreza majowa. W programie wiele atrakcji i koncertów, oraz Gitarowy Rekord Guinnessa.

Jak co roku, rozpoczęcie plenerowych festiwali w Polsce rozpoczyna się 1-go maja we Wrocławiu. Przewidzianych jest wiele koncertów znanych i popularnych gwiazd, oraz wiele ciekawych atrakcji, które będą trwały do późnych godzin nocnych.

Chociaż długi weekend majowy jeszcze przed nami, to jednak warto ten czas wcześniej – dobrze zaplanować. Między innymi dlatego, że wiele prestiżowych imprez, będzie wymagało zakupu biletów i karnetów. Słynny festiwal majowy, który jak co roku odbywa się we Wrocławiu, właśnie uruchomił sprzedaż wejściówek. Warto już teraz zakupić bilety, szczególnie że obecność potwierdziły już pierwsze zespoły, takie jak: Kult, Perfect, oraz The Dumplings i Organek.

 

Planowanych jest znacznie więcej wykonawców, gdyż wrocławski weekend słynie z tego, że odwiedza go wielu znakomitych artystów z całego świata. Tradycyjnie w samym centrum miasta, ogólnopolski sezon festiwali plenerowych rozpoczną najlepsze i najbardziej popularne zespoły muzyczne, oraz nowe i dopiero co wschodzące gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Tak jak w poprzednich latach, wszystkie koncerty i towarzyszące temu imprezy odbędą się na przepięknych terenach Pergoli, oraz zaliczonej do Światowego Dziedzictwa UNESCO – Hali Stulecia, która mieści się na ul. Wystawowej 1. Ważną informacją dla przyjezdnych gości festiwalu, będzie udostępnienie pola namiotowego, które znajduje się bardzo blisko miejsca koncertów. Oprócz wielu innych atrakcji, odbędzie się również impreza związana z Gitarowym Rekordem Guinnessa, która choć powstała dopiero dwa lata temu, to znalazła już wielu swoich zwolenników.

W poprzednim roku, zagrało łącznie ponad 7000 gitarzystów z całego kraju, a nawet zagranicy. W tym roku, przewidziana jest nawet dwukrotnie większa ilość uczestników, którzy mogą liczyć na liczne nagrody, oraz atrakcyjne zniżki na pozostałe koncerty. Dodatkowo, w związku z pobijanym rekordem Guinnessa, możemy spodziewać się występu największych światowych mistrzów gitary. Wszystkie festiwalowe gwiazdy, będą występować zarówno na scenie Pergoli przy najpiękniejszej i największej fontanny w Polsce, wśród otaczającej wody i niezwykłej zieleni, oraz na znanej z występów światowych gwiazd – Hali Stulecia. Udostępnienie dwóch scen, gwarantuje jeszcze większą ilość występów różnych artystów, które będą odpowiednio wcześniej zapowiadane i ogłaszane. Najważniejsze jest, że oprócz wspaniałej atmosfery, znakomitych i sławnych gości, zabawa będzie nieprzerwanie trwała do późnej nocy i jak co roku, pozostawi uczestnikom wiele niezapomnianych wspomnień.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments