„Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” – to już ósma edycja! Kogo tym razem zobaczymy na parkiecie?

„Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” – to już ósma edycja! Kogo tym razem zobaczymy na parkiecie?

Metody tworzenia muzyki, czyli dźwięki nie tylko jednego instrumentu. Sposoby jej komponowania.

Zainteresowanie muzyką może przybierać dwie formy. Można być „pasywnym” odbiorcą piosenek, chodzić na koncerty i imprezy oraz kolekcjonować albumy, a także odbiorcą „aktywnym” i zajmować się jej tworzeniem. Będzie to nie tylko pisanie tekstów, tworzenie poszczególnych melodii przez kompozytorów, ale także miksowanie utworów, którym zajmują się chociażby DJ-e.

Muzyka jest bardzo powszechnym i lubianym hobby. Tworzenie poszczególnych piosenek (tych krótszych jak i dłuższych) przyjmuje obecnie kilka form, od tych najprostszych, „jednoinstrumentalnych” (np. gitara, fortepian czy skrzypce), jak i bardziej skomplikowanych, wymagających obecności kilku narzędzi muzycznych. Dawniej było trudno o takie możliwości. Aktualnie postęp cyfryzacji sprawił, że jest to zadanie ułatwione i dużo sprawniejsze, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

Muzykę tworzy się na wiele okoliczności: do spotów reklamowych, filmów, seriali, na imprezy czy też całkowicie do celów prywatnych. Są utwory tworzone spontanicznie i improwizowane oraz takie, które wymagają procesu (czasem według ścisłych wytycznych). Do tej pierwszej grupy należą np. sety DJ-skie, prezentowane podczas dyskotek. Podczas nich miksują oni, czyli łączą utwory w jedną całość, w taki sposób, aby nie było między nimi przerw i aby stanowiło to spójną i rytmiczną całość. Aby takie kompozycje brzmiały jak najlepiej, ich twórcy muszą potrafić ustawić odpowiednią prędkość. Natomiast, przy tworzeniu utworów bardziej skomplikowanych i wymagających czasu potrzebnych jest kilka etapów (komponowanie, aranżacja, rejestracja, miks oraz mastering).

Każdy z tych form wymaga tego, aby kompozytor charakteryzował się dobrym słuchem i zmysłem artystycznym. Tylko w ten sposób, to co stworzą, będzie w stanie zachwycić słuchaczy, czy to na imprezach czy w czasie oglądania filmu bądź serialu. W ten sposób praca nie będzie typowym zajęciem zarobkowym, ale pasją, a to rzeczy tworzone z miłości do tego co sie robi, mają ogromne szanse na uznanie i przetrwanie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments