Po co stomatolog zatruwa zęba?

Po co stomatolog zatruwa zęba?

Procedura zatrucia zęba była do niedawna często wykonywana podczas leczenia kanałowego. Współcześnie zatruwanie zęba nie jest już wymagane do przeprowadzenia leczenia.

W jakim celu dentysta zatruwa zęba?

W niektórych przypadkach zatrucie zęba jest konieczne do wykonania endodoncji. Gdy zakażony nerw jest źródłem bólu, specjalista otwiera komorę zębową i dokonuje jego dewitalizacji, czyli potocznie zatrucia. Wprowadzenie trutki do komory zębowej sprawia obumarcie nerwów i tym samym zniwelowanie ogniska bólowego.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb powinno się zatruć, ażeby pacjent nie odczuwał bólu przy oczyszczaniu kanału. W sytuacji, gdy nerw naszego zęba jest już martwy, zatrucie jednak nie będzie konieczne.

Dewitalizacja to procedura, którą wykonuje się przy oczyszczaniu kanału, w momencie gdy pacjent cały czas czuje ból. Jeśli znieczulenie nie przynosi odpowiednich wyników do zęba wprowadzana jest trutka. Takie zatrucie można również przeprowadzić, gdy pacjent obawia się z jakichś względów zwykłego znieczulenia. Częstokroć wybierany jest ten sposób zniwelowania bólu u dzieci, których zęby potrzebują leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do dewitalizacji zęba stosowany jest paraformaldehyd. To substancja toksyczna i jest ona przyjazna dla ludzkiego organizmu. W sytuacji należycie przeprowadzonego zabiegu ten związek chemiczny nie powinien posiadać wpływu na inne części ciała. Jednak w badaniach ,które zostały przeprowadzone na pacjentach obecność tej substancji jest widoczna w nerkach, płucach, węzłach chłonnych i mózgu. Szczególnie niebezpieczna jest sytuacja, w momencie gdy trutka ta wypadnie z wnętrza zęba i dostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments