Konkurs tańca w rytmie rock’n’rolla im. Billa Haley’a, organizowany corocznie przez Klub Stodoła.

Konkurs tańca w rytmie rock’n’rolla im. Billa Haley’a, organizowany corocznie przez Klub Stodoła.

Informacje dotyczące prestiżowego corocznego konkursu tanecznego w rytmie rock’n’rolla im. Billa Haley’a. Konkurs odbywa się w Klubie Stodoła. Po zakończeniu części konkursowej wszyscy zaproszeni są na wyjątkową imprezę.

Bill Haley to nie tylko twórca piosenki ”Rock Around the Clock” która stała się światowym przebojem, ale również osobą otwierającą zupełnie nowy styl, w dziejach muzyki rozrywkowej. Kiedy umiera w 1981 roku, piętnaście dni po jego śmierci, odbywa się pierwszy konkurs taneczny związany z rytmem rock’n’rola. Od tamtego czasu, konkurs odbywa się w Klubie Stodoła co roku, stając się jego tradycją. W tym roku impreza odbędzie się 28 lutego o godzinie 19:00. Zasady są bardzo proste, należy przetańczyć w rytmie rock’n’rolla całą godzinę.

Zwycięzcy otrzymają puchar imienia Billa Haley’a, nagrodę pieniężną, oraz dyplom Mistrzów. Każda zgłoszona para powinna zgłosić się na eliminacje, które odbędą się w dniu konkursu o godzinie 14:00. Po eliminacjach, pary które zostały zakwalifikowane do udziału, przechodzą do specjalnej sali, gdzie nastąpi zarejestrowanie uczestników i zostaną przydzielone numery. Bardzo ważne jest, aby nie zapomnieć o przygotowaniu odpowiedniego stroju charakterystycznego dla epoki rock’n’rolla, będzie to ważnym kryterium oceny – każdej pary.

Najważniejsze jednak jest aby wytrwać do finału, który przypada na ostatnie 10 minut tańca, wśród par które dotrwają do tego momentu, zostaną wytypowani zwycięzcy. W trakcie konkursu, uczestnicy mogą zapewnić sobie niezbędną pomoc, może to być tylko jedna osoba, która w stroju zgodnym z epoką, będzie dostarczała napoje, wachlowała ręcznikiem, lub wykonywała masaż. Dodatkowo, organizatorzy zapewniają pomoc lekarską, oraz napoje chłodzące. Istnieje również możliwość zwrotu kosztów podróży dla uczestników, którzy zostali zakwalifikowani, należy wówczas dostarczyć bilety, lub fakturę zakupu tych biletów.

Założeniem konkursu zawsze było zapraszanie do Jury znanych osób, ale nie związanych ściśle z klubami tanecznymi, wśród nich można było wyróżnić: Marylę Rodowicz, Andrzeja Rosiewicza, Janusza Rewińskiego, Zbyszka Hołdysa i wielu innych znanych i cenionych osobistości. W tym roku również zaplanowany jest ciekawy skład Jury, natomiast ma to być niespodzianką zarówno dla uczestników jak i wiernej publiczności.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments