Dobry okulista Nowogard

Dobry okulista Nowogard

Zaćma to jedyna z dysfunkcji wzroku, która dotyka przede wszystkim kobiety stare. Jej początki są niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna postrzegać jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego stanu może wysyłać do ślepoty, ale na wesele są już metody, które pozwolą na dobre usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto wiedzieć o tej technice.

Dobry okulista Pełczyce

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która idzie na dobre usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To zabieg operacyjny grany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest wybierana, i w jej miejsce wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista
optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który istnieje nie więcej niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Pełczyce

To odpowiednio przez nie leczona jest kobieta soczewka, którą uprzednio dzieli się przy pomocy ultradźwięków. Przez to nacięcie wprowadzana jest zarówno nowa soczewka, jaka planuje zapewnić odpowiednie widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz leczy się samoistnie w przeciągu 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Pełczyce

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z tematu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory i modele, co osiągnie mu na nowo dobrze odbierać w naturalnym życiu. Usunięcie zaćmy może doprowadzić, że pacjent widzi dużo niż widział dotychczas, i etapem nie ma nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie zawsze zawsze stanowi toż dodatkowe, bo nie każda choroba że stać przy tej szans skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy prawdopodobnie istnieć też obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z zmiany obniża ryzyko jaskry, czyli innej choroby oczu związanej z wiekiem.

Dobry okulista Pełczyce

Co jeszcze warto wiedzieć o operacji usunięcia zaćmy?

Jedną z dużych spraw połączonych z operacją zaćmy jest wybór soczewki. Jak stworzono powyżej, w niektórych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia silniejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Stanowi toż możliwe dzięki dobremu doborowi soczewki. Pacjent może znajdować wśród soczewek innego typu, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i wszystek z tych rodzajów posiada własne dane cechy. Dobór soczewki powinien się wykonać w uwag z specjalistą okulistą, który pomoże dobrać soczewką najidealniejszą dla konkretnego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod uwagę jego tryb życia i różne choroby oczu i zalety wzroku, które on posiada. Na tej substancji dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który umożliwi zrobić najciekawsze rezultaty usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Pełczyce

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments