Doradztwo podatkowe Międzyzdroje

Doradztwo podatkowe Międzyzdroje

Oto drugi z kolei artykułów dotyczących zmian w polskim ustawodawstwie w 2019 roku. Prawnicy powinni stanowić czujni, gdyż zmiany dotyczą wielu dziedzin życia społecznego, ekonomii, biznesu, finansów i ochrony zdrowia i wiedzy. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Doradztwo podatkowe Mieszkowice

Zmiany w rozporządzeniu w 2019 roku!

aasa dla biznesu
aasa dla biznesu

Opodatkowanie bitcoinów

Bitcoiny to drinki z najczęściej używanych walut internetowych. Cieszą się one wysokim zainteresowaniem. Że od stycznia 2019 roku przeobraziły się diametralnie prawdy ich opodatkowania. Ministerstwo Finansów chciało skutecznie uatrakcyjnić rynek wirtualnych walut w Polsce. Eksperci są zgodni, co do tego, że większość kolei jest zła.

Ustawa e-PIT

Nowa usługa e-PIT sprawia, że niekonieczne będzie już składanie corocznych deklaracji w Urzędzie Skarbowym. Obecnie w wczesnym roku spośród obecnego uproszczenia ma skorzystać ponad 4 miliony polaków. Że więcej książki będą średni firmy. Korygowanie oświadczenia może ściągać kontrolę.

Zobacz również  pierwsza pożyczka

Nowe zasady kontroli oraz prowadzenie firmy

Zmiany, które znalazły się w ustawie o Naszej Administracji Skarbowej, wprowadzają pewne zasady kontroli na legitymację. Znacznie łatwiej będzie skontrolować danego podatnika pod jego nieobecność. Nowelizacja przepisów została już podpisana.

Exit tax a raty

Podatnicy, którzy z ostatniego roku są przenieść swój majątek do całkiem innego państwa, będą musiały zapłacić podatek o nazwie exit tax. Dla grupy pań będzie on miał 19%. Dodatkowe koszty poniosą oraz osoby fizyczne, chociaż przepisy Unii Europejskiej tego nie wymagają. Możliwy będzie zwrot podatku oraz rozłożenie na części.

Zwrot wpłaconego podatku

Zmieniły się równie zasady rozliczania podatku u źródła. Nowelizacja ustawy może dotknąć jego zwrotu. Każdy podatnik będzie potrzebował wykonać kilka nowych obowiązków i zapewnić dodatkowe, uzupełnione wcześniej dokumenty.

Największym problemem w współczesnym faktu może ujawnić się skompletowanie i zapewnienie dokumentacji, która powodować musi certyfikat rezydencji podatnika oraz dokumentację dotyczą wszystkich przelewów bankowych wraz z dokumentacją dotyczącą wypłaty należności.
Wyższe kary fiskusa

Maksymalna kara za wykroczenie skarbowe wynosić będzie 21 milionów złotych. Najniższa kara, dotycząca wykroczenia będzie tworzyła 225 zł. Wzrost kar uzależniony jest z wprowadzeniem wyższego wynagrodzenia. Podczas nakładania kary uwzględnia się możliwości materialne rodziny i status majątkowy.
Sprzedaż samochodu

Warto mieć, że sprzedaż pojazdu będzie kilka opłacalna dodatkowo. W roku 2019 poprawiłyby się przepisy dotyczące wykorzystywania samochodu na firmę. Trudniej będzie odliczyć ich całość w PIT. Że dużą stracą zarówno ci przedsiębiorcy, którzy będą zależeli sprzedać samochód czy całą flotę.
Wyższe kwoty ZUS

Składniki ZUS dla pań zakładających działalność gospodarczą mocno wzrosną. Wysokości składek ma wzrosnąć o jakiś 100 zł. Całość przekroczy z pewnością 1300 zł.
Nowa pensja minimalna

Minimalna stawka wynagrodzenia w 2019 roku wyniesie 2250 zł brutto. Na dłoń będzie więc niewiele więcej 1600 zł. Minimalna godzinowa stawka to 14,70 brutto. Tworzy to nacisk na morze świadczeń, które w roku tym będzie trzeba rozliczyć na nowo.

Źródło artykułu Zmiany w prawie w 2019 roku

Doradztwo podatkowe Mieszkowice

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments