lombard, życie pod zastaw Polanów zadzwoń 887 332 665

lombard, życie pod zastaw Polanów zadzwoń 887 332 665

Czy istnieje punkt, gdzie jest szansa złapać fenomenalne okazje? Nabyć niespotykane rzeczy, które nie bywają możliwe do znalezienia gdzie indziej? Tak, taka przestrzeń istnieje i bywa nią każdy lombard, jaki tylko spotkacie. Nie ma dwóch identycznych komisów, w każdym takim miejscu znajdziesz inny asortyment, w każdym z nich masz szansę nabyć inny niepowtarzalny rzecz. Nigdy nie wiesz, co znajdziesz. Warto poznawać lombardy, szczególnie jeżeli jest się zbieraczem, hobbystą albo po prostu osobą spragnioną okazji.

lombard, życie pod zastaw Szczecin zadzwoń 887 332 665

Stare rupiecie, czy okazja życia?

lombard internetowy

Nasze nastawienie do komisów bywa zdecydowanie odmienne. Nie ma bez dwóch zdań czemu się szokować, gdyż nasze początkowe przygody z lombardami zapewne nie były zbyt miłe. Jeśli niektórzy to pamiętają, to pierwotne lombardy, z ostatniej dekady XX wieku i inauguracji XXI wieku nie były ciekawymi lokalizacjami do odwiedzenia. Niewielkie pomieszczenia, mało przyjazny kierownik, który siedział za kontuarem i śledził nasz każdy manewr, a przy tym miał niemiły wzrok. Czy komuś w takich chwilach chciałoby się siedzieć w takim miejscu chwilę i wybierać coś? Na pewno komuś, kto jeszcze miałby zamiar coś spieniężyć w komisie albo zdecydowanie znalazł się w pilnej opresji i poszukuje ekonomicznych przedmiotów.

zloz wniosek

lombard, życie pod zastaw Szczecin zadzwoń 887 332 665

Dodatkowo, jeżeli ktoś ma myśl, że w komisie mógł kiedyś osiągnąć jakąś ciekawą kwotę za zbycie albo kupno, to jest w błędzie. Właściciel niezmiennie chciał kupować w jak najniższej cenie, a sprzedawać jak najdrożej, korzystając z tego, że ludzie nie mieli pojęcia transakcjach biznesowych i negocjowaniu.

Na szczęście tamte czasy już minęły, a nasze komisy przeszła moda z zachodu, która ma trochę odmienne podejście do sprawy, zatem mamy szansę śmiało zwiedzać takie lokalizacje, których ilość wzrasta. Teraz spora część komisów jest dość spora. Zwraca się uwagę o to, żeby odwiedzający czuł się przyjemnie oraz żeby miał szansę coś wybrać. Wszystkojest znacząco uporządkowane, żeby bez stresu móc przejrzeć wszystko.

lombard, życie pod zastaw Szczecin zadzwoń 887 332 665

Nawiążemy w tej chwili może odrobinę do początku, czyli tego, czy w komisach są same używane przedmioty, czy również jakieś nowe oraz ciekawe i może niekiedy niezmiernie wartościowe? Najpierw warto zaznaczyć, że w komisie, jeżeli chodzi o jakość, nie zatrzymujmy się na tym, czy coś jest nowe, czy używane. Po prostu, żeby wycenić czegoś wartość, trzeba się na tym znać. Możemy choćby zlokalizować jakieś stare meble, które na pozór mogą wydawać nam się bezwartościowe, a tak naprawdę mogą być warte dziesiątki tysięcy. Możemy też odszukać przeróżne rupiecie, na przykład zniszczone wózki dla dzieci, telewizory i inne przedmioty, które nawet nie nadają się do reparacji. Z tego powodu będąc w komisie, trzeba być uważnym.

Co możemy ciekawego znaleźć?

W komisach możemy odszukać niemal wszystko. Od książek, przez telefony, kamery, komputery, lampy, a nawet samochody i kosiarki. Wszystko zależy od tego, jak spory jest komis, no i z pewnością, czy ma specjalizację. Gdyż przecież możemy spotkać komis wyłącznie z urządzeniami elektronicznymi, a możemy odszukać taki tylko z wytworami jubilerskimi.

Jeśli poszukujemy jakichś nienowych telefonów, laptopów i innych takich urządzeń, to w komisie możemy mieć szansę na zakup ich w niskiej cenie i w świetnym stanie. To może być dla nas okazja. Precyzyjnie możemy poznać przedmiot, poznać jego defekty, historię, no i zdecydowanie wypróbować. Może to być także okazja dla nas, jeżeli chcielibyśmy na takich urządzeniach trochę zarobić. Możemy przecież kupować rzeczy używane i zbywać już jak je zreperujemy.

lombard, życie pod zastaw Szczecin zadzwoń 887 332 665

Komisy mogą być dla nas okazją do zarobku, jeżeli tylko dobrze się na czymś znamy i mamy duszę handlarza. Starczy tylko rozejrzeć się w Internecie i szukać sąsiedzkich komisów. Później regularnie można odwiedzać je oraz znaleźć realne perełki.

Komisy, czyli lokalizacje dla hobbystów

Jeśli mamy jakąś niebywałą pasję i kolekcjonujemy przeróżne ciekawe przedmioty, to w komisach możemy właśnie odszukać je i to nawet w bardzo dobrym stanie. To mogą być znaczki, komiksy, wiekowe telefony, czasopisma i przeróżne odmienne obiekty. Zdecydowanie musimy wiedzieć czego i gdzie poszukiwać.

Odpoczynek w komisie

Czasami, zamiast spędzać wolne dni w galerii albo w sklepie, może warto wybrać się właśnie do jakiegoś dużego komisu. Samo odkrywanie tych wszystkich przedmiotów może być już niesamowitą zabawą.

Stare zegary, meble, wiekowe maszyny do pisania. To wszystko może wzbudzać wspomnienia. Czasem trafimy też na sprzedawcę z pasją, czyli takiego, który o każdym przedmiocie będącym w komisie, będzie potrafił opowiedzieć nam ciekawą historię. Może to być dla nas zdecydowanie bardzo szokujące, jakie opowieści są związane z niektórymi rzeczami.

Zwiedzaj więc czasami komis i po prostu spędź tam trochę czasu. To na pewno nie będzie zmarnowany czas, lecz niezmiernie ciekawe zajęcie.

lombard, życie pod zastaw Szczecin zadzwoń 887 332 665

Zobacz również lombard internetowy