Opieka seniora Barlinek zadzwoń 70 827 70 02

Opieka seniora Barlinek zadzwoń 70 827 70 02

Wraz z wiekiem rutynowe zadania stoją się coraz większe. Dla wielu seniorów dobra higiena intymna może sprawiać szczególnie wiele problemów. Wtedy będą chcieć pomocy. Jeżeli nasz senior także jest z nią temat, najlepiej zajmijmy się tym od razu. W ostatni rób unikniemy potencjalnych kłopotów zdrowotnych, wynikających ze niewłaściwej higieny osobistej. Znalezienie stosownego rozwiązania często zasiada na członkach rodziny. Dlatego zastanówmy się i opracujmy plan działania.

Opieka seniora Barlinek zadzwoń 70 827 70 02

 

Kąpiel

Kąpiel jest istotną częścią higieny każdej osoby, zwłaszcza w podeszłym wieku. Pomoc pielęgniarki lub wykwalifikowanego opiekuna zapewne stanowić bardzo pomocna. Przed kąpielą należy wykonać wszystkie niezbędne sprawy w pojedynczym miejscu. Pozwoli to zaoszczędzić klimat i przyspieszy działanie.

opieka seniora
opieka seniora

Temperaturę wody należy sprawdzić grzbietem dłoni. Woda nie winna stanowić zbyt zimna, aby zbyt ciepła. Następnie owińmy seniora wysokim i pozytywnym kocem. Dzięki temu nie będzie brał dreszczy i się nie przeziębi. Uważajmy, aby po kąpieli nie poślizgnął się ani nie upadł. Zachowajmy szczególną uwagę, jak nasz senior będzie przebywał z łazienki.

Więc zapewne rodzić się dziwne, ale zbyt częsta kąpiel może wysuszać delikatną skórę starszych osób. Aby uniknąć wysuszeniu i podrażnieniom skóry, kąpmy ich co chwila dni, chyba że istnieje wtedy potrzebne.
Zdrowie jamy ustnej

Dbajmy o zdrowie jamy ustnej osób starszych. Osoby z zaburzeniami poznawczymi lub ruchowymi powinny stanowić motywowane do pewnej pielęgnacji jamy ustnej. Pielęgniarka lub opiekun mogą im poradzić w myciu zębów dwa-trzy razy dziennie.

Zobacz również pożyczki vivus

Szczoteczka zasilana elektrycznie lub bateryjnie jest wyjątkowo polecana osobom starszym. Jeśli pacjent nosi wyjmowaną protezę, należy codziennie wieczorem ją wybrać, dokładnie sprawdzić i oczyścić, a rano znów założyć.

Senior powinien odwiedzać dentystę dwa razy w roku, aby sprawdzić stan dziąseł. Jeśli nosi protezę, stomatolog musi regularnie kontrolować dopasowanie. Choroby dziąseł mogą mówić do następnych problemów zdrowotnych zagrażających życiu, dlatego zawsze używajmy je poważnie.
Pieluchy dla dużych

 Cholesterol OFF
Cholesterol OFF

Większość starszych kobiet ma problemy z oddawaniem moczu i defekacją. Dlatego niezwykle przydatne mogą stanowić pieluchy dla dorosłych. Przed zmianą pieluchy, pielęgniarka lub opiekun powinien umyć i wysuszyć ręce, a następnie założyć rękawiczki.
Porozmawiajmy o tym

Zapewne będzie wtedy skomplikowana rozmowa również dla rodziny, jak również dla seniora. Zawsze jest zbyt ważna, aby jej uniknąć. Dajmy im rozumieć, że stroimy więc z miłości. Powiedzmy, że chcemy, aby oczekiwałem i czuł się jak daleko. Zapobiegamy ich przed problemami zdrowotnymi, takimi jak choroby skóry lub dróg moczowych. Nie istniejmy źli również nie skupiajmy się na ostatnim, czego nie widać nie zrobić. Skupmy się na ostatnim, czego pragnie i co możemy dla niego spowodować.
Zadajmy pytania

Zapytajmy swoją starszą bliską osobę, czy chce usłudze w kąpieli lub prysznicu. Możemy też zapytać, czy woli, aby pomógł mu każdy członek rodziny czy raczej pielęgniarka lub opiekun. Zapytajmy, czy preferują płeć osoby, jaka im pomaga. Te zagadnienia pomogą mu poczuć, że posiada istotniejszą władzę nad higieną osobistą.
Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zawsze dokładnie sprawdzajmy, czy łazienka jest doskonale bezpieczna. Popatrzmy, albo są w niej poręcze, krzesła prysznicowe lub antypoślizgowe maty w wannie. Możemy mieć wodoodporny łańcuch, aby nie zmoczyć się podczas asystowania.

Artykuł został zbudowany przez firmę oferującą pracę jako opiekunka, opiekun osób starszych w Niemczech.

Zobacz źródło artykułu higiena osób starszych

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments