Służby specjalne Białogard gdzie obejrzeć ?

Służby specjalne Białogard gdzie obejrzeć ?

„Służby specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to obraz kryminalno-sensacyjny i raczej dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie trzyma nie do kraju wyjaśnione, stanowi to konkretne bo rozwiązanie fabuły jest niepowtarzalne i poddaje się samo przez się. Zaczątkiem akcji i raczej dostępem do tej szczególnej opowieści o też bardziej charakterystycznym świecie jest pytanie z 2006 roku czyli likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu ogranicza się toż z brakiem oczu i uszu, które do tej chwile były znaczące i „wiele mogły”.

Służby specjalne Wolin gdzie obejrzeć ?

Po ostatnim pytaniu zostaje utworzona kolejna, ściśle tajna firma do działań specjalnych, realizowanych w białych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej członków przebiega chwila na oślep. Niby coś tam jest rozwiązane, jak tenże zaś pozostały ma tendencje, jednak nie do kraju wiadomo po co i dlaczego wszystka z obecnych osób planuje się przyjąć w niniejszym udział. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo niepełny i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

I właśnie trafia tam podporucznik wyrzucona z ABW – w ostatniej kwestii Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w dorosłym świecie bez żadnych skrupułów, założona w dresy i kurtkę za dużą o 2 rozmiary i wszystko to wyjątkowo właściwie jej poddające. Poza niej zwerbowany zostaje wracający z misji w Afganistanie kapitan, który tworzy przejawy dużej wrażliwości, emocji i zapału do ojcostwa oraz wielki ze znajomymi hasłami Janusz Chabior w gospodarki byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie trzymający w uwagach tragizm i komizm.

Służby specjalne Wolin gdzie obejrzeć ?

Ich działalność to zwłaszcza likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak żeby nikt o jak nie wiedział czy raczej wiedział to co liczy wiedzieć, i wszystko w środowisku najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z świata.

Film zrobiony jest jak więc u Vegi w wyjątkowy sposób. Akcja naszprycowana jest do ścian możliwości slangiem ze mediów służb profesjonalnych i tekstami tego rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez rozwiązania mogłyby działać zwitek bezsensownych słów, niedopasowanych do całkowitego kontekstu. Na to reżyser znalazł sposób, z odpowiednią precyzją przedstawiając i wyjaśniając żargon środowiskowy. Zdarzenia są z ustaloną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne grane na ekranie w sytuacji przypisów dość często, miejmy nadzieję nie za często.

Służby specjalne Wolin gdzie obejrzeć ?

Mimo polecało się wiadomego od jednego początku tematu przewodniego filmu zatem nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa poruszają się na pierwszy plan. Przede wszystkim widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy odnajdują siebie, i przy obecnym są pełni sprzeczności tak ważnych kiedy ale można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają wartości moralne, przeżywają zawsze na nowo tragedię z historię boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem nawracają się by zaraz po kogoś pokroić na etapy, wrabiając w niniejsze Panu ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego i przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą matkę dwójki dzieci.

Służby specjalne Wolin gdzie obejrzeć ?

Zawsze w niniejszym wszystkim to, co podobać że się najbardziej aktualne „siłę” i możliwość postaci. Nie są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez zarzutów… Choć owszem momentami że się tak robić zaraz po uważamy ich różne oblicze i raczej kolejne gdyż zawierają ich łatwo więcej niż dwa. Stąd i mimo wszystko zaczynamy być sympatię do ostatnich osób. Chcemy by „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka wygrał z rakiem przy pomocy pani doktor, z którą toczył intrygująco ironiczne rozmowy.
Przynajmniej na pozór wszyscy są silni, silni i zdrowi jak skała, w zabiegu to stali ludzie chcący po prostu zwyczajności i bliskości drugiej osoby. Cechy są wielowymiarowe oraz tymże zajmują, interesują i wykonują że pragnie się poznać ich treści, ich dramaty.
Kiedy okrywają że właśnie naprawdę nie wiedzą dla kogo robili i odwalili ten kawał roboty, który zatrząsł tym światkiem czują się zagubieni a wymagają odejść. A z tej drogi nie ma obecnie odwrotu.

Więc co można zarzucić Vedze wtedy na pewno nazbyt trudne również nie do kraju wyjaśnione intrygi, i raczej ich formy. Kto, dla kogo, za co także po co, wszystko dzieje się tam szybko bez dbałości o szczególiki i chwytanie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest przedmiot do odstrzału więc urządzić i zapomnieć, i tak nawet nie pamiętać, że potrzebowało się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych jest naprawdę ogromne, że zawsze że się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo czy samobójstwo raczej nie ma zbytniego znaczenia byle było po sytuacji dodatkowo mocna było już i doskonale odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz biorąc, nie można jednak niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, wyjątkowa i zachęcająca fabuła, dramaty wprowadzone w akompaniamencie odpowiedniej dawki humoru oraz dystansu.

Służby specjalne Wolin gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments