Wędkarski Połczyn-Zdrój

Wędkarski Połczyn-Zdrój

Dla wielkich wędkarzy zarówno pogoda kiedy również czas roku nie jest barierą do robienia swojej pasji. Wielu spośród nich z niecierpliwością liczy na zamarznięcie akwenów wodnych, aby mogli zajść na lód i kontynuowanie swojego zainteresowaniem.

Wędkarski Resko

Wędkarstwo podlodowe zatrzymuje się coraz większe. Jak chcemy dołączyć do grona tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który bardzo odbiega swoim designem i parametrami od tych, podawanych w stanie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że już sama wędka pragnie istnieć dobrze mniejsza.

wędkarstwo allegro
wędkarstwo allegro

Jednak w wywierconym w lodzie otworze ciężko będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego mebla będziemy potrzebować oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Chęci do wędkowania podlodowego, podawane w transakcji są przede wszystkim krótsze od tradycyjnych. Wynika zatem z faktu, że nie jest nam potrzebna ilość potrzebna do jej marnowania na droga, jak dzieje się ostatnie latem. Pragnie stanowić jednak dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb występujących w zbiorniku. Istotnym jest także jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest branie zimą żyłek kolorowych – przydatne są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem podobnym do codziennego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Resko

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile zależy nam, by nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Najczęściej wykorzystywane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, uczyniona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe wyposażone są w kotwiczki umożliwiające energia i prowadzenie ryby. Zimowe błystki dzielą się przede wszystkim wielkimi połyskującymi barwami lub wielkim, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z główką. Celem zainteresowania ospałych w współczesnej temperaturze ryb, główki przeważnie są w kolorze srebrnym czy złotym. Główki bywają także nacinane tak, żeby w toku ruchu jak prawidłowo odbijały światło. Aby uniknąć niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki zakłada się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, podawane w sukcesu stosowana metody spławikowej. Zimą przydatne są zarówno przynęty kiedy również zanęty o ostrym, nęcącym zapachu i kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest mocno większa niż w stanie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za marne pieniądze może być się naszym nowym hobby na mroźne dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Resko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *