Wędkarski Połczyn-Zdrój

Wędkarski Połczyn-Zdrój

Dla wielkich wędkarzy zarówno pogoda kiedy również czas roku nie jest barierą do robienia swojej pasji. Wielu spośród nich z niecierpliwością liczy na zamarznięcie akwenów wodnych, aby mogli zajść na lód i kontynuowanie swojego zainteresowaniem.

Wędkarski Resko

Wędkarstwo podlodowe zatrzymuje się coraz większe. Jak chcemy dołączyć do grona tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który bardzo odbiega swoim designem i parametrami od tych, podawanych w stanie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że już sama wędka pragnie istnieć dobrze mniejsza.

wędkarstwo allegro
wędkarstwo allegro

Jednak w wywierconym w lodzie otworze ciężko będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego mebla będziemy potrzebować oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Chęci do wędkowania podlodowego, podawane w transakcji są przede wszystkim krótsze od tradycyjnych. Wynika zatem z faktu, że nie jest nam potrzebna ilość potrzebna do jej marnowania na droga, jak dzieje się ostatnie latem. Pragnie stanowić jednak dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb występujących w zbiorniku. Istotnym jest także jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest branie zimą żyłek kolorowych – przydatne są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem podobnym do codziennego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Resko

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile zależy nam, by nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Najczęściej wykorzystywane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, uczyniona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe wyposażone są w kotwiczki umożliwiające energia i prowadzenie ryby. Zimowe błystki dzielą się przede wszystkim wielkimi połyskującymi barwami lub wielkim, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z główką. Celem zainteresowania ospałych w współczesnej temperaturze ryb, główki przeważnie są w kolorze srebrnym czy złotym. Główki bywają także nacinane tak, żeby w toku ruchu jak prawidłowo odbijały światło. Aby uniknąć niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki zakłada się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, podawane w sukcesu stosowana metody spławikowej. Zimą przydatne są zarówno przynęty kiedy również zanęty o ostrym, nęcącym zapachu i kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest mocno większa niż w stanie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za marne pieniądze może być się naszym nowym hobby na mroźne dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Resko

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments