W jaki sposób lekarz ginekolog sprawdza ciążę?

W jaki sposób lekarz ginekolog sprawdza ciążę?

Z chwilą, gdy dziewczyna potwierdzi u ginekologa swój błogosławiony stan, ma możliwość wejść pod jego opiekę. Nadzorowanie przebiegu ciąży gwarantuje bezpieczeństwo matce i nienarodzonemu jeszcze dziecku.


Jak lekarz ginekolog sprawdza u kobiet ciążę?

Im szybciej będziesz pod opieką ginekologa tym dla Ciebie lepiej. Dlatego, jeżeli przypuszczasz, że jesteś w ciąży nie powinnaś zwlekać z wizytą u lekarza. Po potwierdzeniu ciąży – przez USG – lekarz ginekolog kieruje pacjentkę na dodatkowe badania. Wśród nich znajdziemy:
* oznaczenie czynnika Rh, które umożliwia wykluczyć u kobiety konflikt serologiczny,
* badanie krwi i badanie moczu,
* stężenie cukru we krwi,
* przeciwciała odpornościowe,
* badanie cytologiczne,
* badanie czystości pochwy,
* badanie w kierunku toksoplazmozy,
* badanie w kierunku różyczki,
* badanie HIV i HCV,
* określenie czynnika WR.

Podczas pierwszego trymestru ciąży istotne są systematyczne wizyty u ginekologa i wszystkie badania, które pozwalają nam sprawdzić, czy zarodek rozwija się w sposób prawidłowy. Wśród tych badań, które przyszła mama musi obowiązkowo wykonać są:
* morfologia,
* badanie moczu,
* cytologia i badanie bakteriologiczne,
* badanie na przeciwciała anty-D.

Po skończeniu 20 tygodniu ciąży trzeba zrobić testy czy nie występuje cukrzyca ciążowa, która nieleczona prowadzić może do uszkodzeń płodu. W sytuacji kiedy zostanie ona stwierdzona przyszła mama obowiązkowo musi być pod opieką lekarza i diabetologa. Po 40 tygodniu ciąży przyszła mama powinna dodatkowo zrobić badanie KTG. Przed wyznaczonym terminem porodu robi się też jednorazowo badanie USG. Po 41 tygodniu ciąży przyszła mama może otrzymać skierowanie od ginekologa do pozostania w szpitalu do rozwiązania.

zobacz koniecznie temat tabletki na powiększenie biustu

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments