Kto dziś gra na weselach, czyli kogo wybrać na przyjecie, aby (niemal) każdy był zadowolony.

Kto dziś gra na weselach, czyli kogo wybrać na przyjecie, aby (niemal) każdy był zadowolony.

Organizacja wesela najczęściej spoczywa w rękach pań, które na swej głowie mają wybór sali, dodatków, atrakcji jak i muzyki. Bo już nie tylko zespół, a DJ są dobrym sposobem zapewnienia dobrej zabawy dla gości weselnych.

Organizując przyjęcie weselne jedną z pierwszych kwestii, którą należy wziąć pod uwagę (obok zarezerwowania sali i terminu ślubu) jest to, kto na nim zagra. Jest to bardzo ważny punkt, ponieważ to od muzyki i sposobu prowadzenia tej uroczystości zależy, ile osób będzie znajdować się na parkiecie i z jakimi odczuciami opuszczą lokal. Przyszła młoda para ma w tej kwestii dwa warianty. Jeden znany od pokoleń, a drugi bardziej „współczesny”.

Jeszcze kilka lat temu nie wyobrażano sobie innych „muzykantów” na weselu niż zespół. Kilkuosobowa grupa rostawiała się ze swym sprzętem i śpiewała popularne piosenki. DJ natomiast był postrzegany jako przejaw ekscentryczności czy próżności. Jednak od jakiegoś już czasu, coraz częściej przyszła para młoda decyduje się na zatrudnienie jednoosobowego wodzireja, który specjalnie wyselekcjonowaną muzyką i swym temperamentem rozgrzewa zebranych gości do wspólnej zabawy. Taka osoba jest nie tylko panią czy panem, który puszcza muzykę z płyt, ale też konferansjerem. Niemal każdy DJ charakteryzuje się tym, że „ma gadane”. Musi wyczuć nastrój gości i zachęcać do tańców tych, którzy jeszcze nie wstali od stołów. Są także tacy, którzy wychwytują charakterystyczne osoby na sali weselnej i często zwracają się do nich w żartobliwy sposób. I zazwyczaj spotyka się to z ciepłym przyjęciem.

Wielu DJ-ów ma duże doświadczenie także w prowadzeniu dyskotek w klubach. Stąd też są na bieżąco w muzycznych trendach, a w ich repertuarze znajdują się piosenki uwielbiane przez większość młodych osób, także w postaci remiksów. Jednak dobry prowadzący nie zapomina o nieco starszym pokoleniu i także dla nich udostępnia przeboje z lat ich młodości. Dlatego na weselach grana przez nich muzyka jest zróżnicowana. Dysponują oni także świeżymi i nietuzinkowymi pomysłami na zabawy oczepinowe, ale także kilka konkurencji wplatają w trakcie wesela, integrując gości.

Osoba, która sprawnie poprowadzi przyjęcie weselne to przede wszystkim inwestycja w dobrą zabawę i świetne samopoczucie gości. Warto, aby był to ktoś, kto swobodnie czuje się za konsoletą i mikrofonem. Dzięki dobremu wyborowi uczestnicy wesela będą dobrze wspominać taką noc i dziękować za dobrą zabawę. Nie tylko wychodząc z sali, ale też długo po weselu.

 

Jęsli szuksz fanego sespołu to musisz odwiedzić portal ogłoszeniowy zespól na wesele

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments